Информатичко такмичење "Дабар"

3Такмичење Дабар је релаизовано у нашој школи. Такмичили су се ученици од 5. до 8. разреда на часовима информатике док су неки неши ученицирешавали задатке и од куће онлајн. Такмичење је почело од 23. 11. 2020.у 7:30 и трајало је до 04.12.2020. године, до 20:00. Такмичење Дабар је намењено свим ученицима основних и средњих школа који су заинтересовани за различите области рачунарства и информатике. Ученици су подељени по категоријама. У категорији „Дабарчић“ ученици 5- 6 разреда такмичило се 70 наших ученика а у категорија „Млади Дабар“ учениници 7-8 разреда њих 38.

Због актелне епидемиолошке ситуације одбор такмичења „Дабар“ донео је одлуку да такмичење ове године буде ревијалног карактера. Такмичење се реализује онлајн. Након пријаве ученик је имао 27 минута за решавање 9 задатака. По истеку тог времена, систем за онлајн тестирање се аутоматски затвара и чувају се резултати. Више информација о овом такмичењеу можете погледати на сајтуwww.dabar.edu.rs

sl3      sl4

dabarl6        sl7