Упис ученика у 1. разред за школску 2023/2024.годину

И  ове  године  ће  родитељима  бити  доступна  услуга  на  порталу  еУправа (euprava.gov.rs) - еЗаказивање  термина  за  упис  и  тестирање  детета  у   основној  школи,  за   децу  која  територијално  припадају  школи.

Родитељима  ће  за  електронско  заказивање  термина  апликација  бити  доступна  од  20.марта  до  31.маја 2023.године.

Министарство  просвете,  науке  и  технолошког  развоја  обезбедило  је  подршку  родитељима  у  вези  са  еЗаказивањем  термина  за  упис  и  тестирање  детета  у  ОШ. Сва  питања  и  недоумице  у  вези  са  заказивањем  термина  могу  се  поставити  на  контакт  телефон  0117350557.

Уколико  родитељ  не  жели  да  закаже  термин  електронским  путем,  већ  се  одлучи  да  позове  школу, може да позове  на  број  0113326580   од  9,00  до  13,00.

Упис  ученика  у  први  разред  основне  школе,  у  складу  са  заказаним  терминима,  обавља  се  у  периоду  од  1.априла  до  31.маја  2023. године. Истог  дана  ће  педагог  или  психолог  школе  извршити  тестирање  детета.

Родитељи  приликом  уписа  детета  у  школу  не  доносе  ниједан  документ  у  папирном  облику - подаци  из  матичних  књига  рођених, евиденције  пребивалишта, здравственог информационог  система  се  прибављају  по  службеној  дужности, електронским  путем, као и податак  о  похађању  припремног предшколског  програма (посредсдтвом ЈОБ-а) . Изузетно, ако је лекарски  преглед  обављен  код  приватног  лекара  или  у  војној  здравственој  установи, биће  потребно   да  га  родитељ  донесе  у  школу.