Српске средњовековне принцезе

princezeУ сусрет Дану жена ученице шестог разреда су са наставницом историје Јелицом Пендић у холу школе приредиле изложбу посвећену женама које су обележиле историју Србије у средњем веку. На сликовит и занимљив начин ученице су дочарале лик и дело најважнијих дама на српском средњoвековном двору.

На изложби су место добиле Јелена Анжујска, Симонида, Анастасија Немањић, Царица Милица, Оливера Лазаревић, Мара Бранковић, Каталина и бројне друге српске принцезе које су својим делом задужиле српску државу. Поред племенитог порекла, хуманости и лепоте, ове даме је красила и богата ктиторска делатност. Иза њих су остали потомци, славни српски владари, велики ратници и просветитељи српског народа, творци српске државе.

принцезе2