Почетна страна

Vesela deca iz Sremca kao partneri eTwinning projektu Our well-being

ми плешемоŠta sve mogu vesela deca iz Sremca? Mogu sve kada imaju dobar motiv i slobodu da ispolje svoju kreativnost na način koji im najviše odgovara.

Ove školske godine, petaci i šestaci (a i poneki sedmak) OŠ „Stevan Sremac“ učestvovali su u međunorodnom eTwinning projektu pod nazivom Our well-being zajedno sa dve osnovne škole iz Hrvatske, jednom osnovnom školom iz Italije i dve osnovne škole iz Srbije. Klikom na sliku možete videti radove naših učenika!

Autorke ovog projekta su Tajana Bundara (profesorka engleskog i nemačkog jezika iz Splita, Hrvatska) i Natalia Karači (profesorka engleskog jezika iz Palerma, Italija), a naša škola je učestvovala u njemu u svojstvu partnerske škole.

Teme koje su učenici istraživali odnose na zdrave stilove života (sreća, zdrava ishrana, vitamin D, dovoljna količina sna, značaj fizičke aktivnosti, uticaj muzike i umetnosti na zdravlje i slično), a ostavljena im je sloboda da predstave rezultate svojih istraživanja na način koji im najviše odgovara.

Опширније: Vesela deca iz Sremca kao partneri eTwinning projektu Our well-being

Тематски дан је реализован у оквиру семинара "Школа за 21 век"

тематски дан1У одељењу 6/5, дана 27. и 28. 5. 20201. године, реализован је тематски дан под називом Облици и њихова примена у свакодневном животу.

Тематским даном било је обухваћено шест предмета, а реализовало га је осам наставника:

1. Енглески језик (Марина Копиловић)
  2. Математика (Мирјана Маркушић и Петар Панић)
  3. Физика (Дивна Вујашевић)
  4. Ликовна култура (Бранкица Кончаревић)
  5. Техника и технологија (др Драгана Маркушев)
  6. Информатика и рачунарство (Мирјана Микић и Сања Боснић Димић)

Опширније: Тематски дан је реализован у оквиру семинара "Школа за 21 век"

Пролећни распуст 2021

У четвртак  29.априла   2021. године почиње   пролећни   распуст  .

У  школу  се  полази  у  понедељак  10.маја  2021. године  и  то  парна  смена  пре  подне, а  непарна  после  подне.

Свим  ученицима колектив  ОШ " Стеван  Сремац"  жели  весео  распуст и  срећне ускршње празнике!

Tradicionalna-uskrsnja-jaja-na-zelenoj-livadi

претрага