Почетна страна

Обавештење о упису у ОШ

Поштовани,

Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у основну школу.

Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегле гужве по школама, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

ВАЖНА НАПОМЕНА1! Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед детета или сте сигурни да ћете обавити преглед до термина који сте изабрали за упис. Услуга на Порталу ће бити доступна више од месец дана, тако да имате времена за све.

ВАЖНА НАПОМЕНА2! Ове године није потребно да понесете ниједан документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16. марта 2020. године, тј. понесите лекарско уверење ако сте дете водили на преглед пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Хвала Вам што користите услуге електронске управе.

Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!

За све неопходне информације јавите се на телефон 0621972926 радним  данима  од 10 до 13 часова.

Секретар  школе

Сандра Гагић

ОБАВЕШТЕЊЕ – ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

11.маја почиње пријем ученика у целодневни боравак чије супородице исказале потребу за истим, а који су и пре ванредног стања били укључени у групе продуженог боравка

Родитељ који доводи дете је том приликом у обавези да:

1. Носи маску када доводи дете , тако да маска прекрива уста и нос
  2. Родитељи или законски заступници при довођењу деце или одласку из установе задржавају међусобну удаљеност од 2м и не улази у школу
  3. Родитељи могу доводити децу у целодневни боравак радним даном најраније у 7,30 , а по ученике могу доћи најкасније у 16,30
  4. Сваког дана , када дођу по дете, родитељ треба да обавести задуженог наставника да ли ће ученик доћи у школу и наредног дана
  5. Пре доласка у школу родитељ је у обавези да себи и детету измери темпеатуру и да у случају повишене температуре не доводи дете у школу и о томе обавести директора
  6. Родитељи треба да обезбеде посебну флашицу са водом која ће бити само за потребе његовог детета током боравка у школи
  7. Сугерише се родитељима да деца доручкују пре доласка у школу, а да им припреме и спакују ужину и/или суви оброк (у зависности од дужине времена проведеног ушколи) , а у складу са потребама и навикама деце

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ЂАКА ПРВАКА

Поштовани родитељи, све информације везано за упис деце у први разред можете добити на број телефона 062/1972926 сваког радног дана од 10 до 13 часова.

Секретар школе

Сандра Гагић

Професионална орјентација - подсетник за ученике 8.разреда

На сајту школе се у делу "Корисни линкови " налази "Водич за упис у средњу школу"( или једноставно кликните на линк http://www.vodiczaosnovce.nsz.gov.rs/ ). Можете га преузети у PDF формату. У водичу су многе корисне информације исавети:

-које врсте школа и смерова постоје

-како израчунати бодове из школе

-које професионалне области и групе занимања постоје

-разни тестови за процену способности и тестови професионалних интересовања

-најчешће грешке у избору школе и занимања

-детаљни описи занимања - за многе ученике ово је врло важна информација

претрага

Бројач